Diskuse:Excessy Policie České republiky: Porovnání verzí

Přejít na: navigace, hledání
(K revertu: reakce)
(Reakce)
Řádka 16: Řádka 16:
  
 
:: Vidím deformované právnické myšlení :-). Hold teorie a praxe. Onen člověk mohl být mentálně postižený a ona zbraň hračka pro dítě => opilý pachatel ujíždějící v automobilu je nebezpečnější! My dva se neshodneme, ale podle informací z médií doufám, že policista nakonec potrestán nebude. --[[Uživatel:Tente84|Tente84]] 10:57, 7. 4. 2007 (CEST)
 
:: Vidím deformované právnické myšlení :-). Hold teorie a praxe. Onen člověk mohl být mentálně postižený a ona zbraň hračka pro dítě => opilý pachatel ujíždějící v automobilu je nebezpečnější! My dva se neshodneme, ale podle informací z médií doufám, že policista nakonec potrestán nebude. --[[Uživatel:Tente84|Tente84]] 10:57, 7. 4. 2007 (CEST)
 +
 +
:Případy policejní kriminality (pod což onu událost podřazuji) se zabývám poměrně soustavně už od r. 2000, takže zcela ''ex cathedra'' to z mé strany není. Policista je pachatel, ale zároveň obět – příliš benevolentní legislativy. U policisty vidím největší část vinu v tom, že vystřelil, aniž by měl jistotu, že ve vozidle je jen řidič. Pokud naopak ''věděl'', že může zasáhnout i spolujezdce, je to na hranici pokusu o vraždu: věděl, že může spolujezdce zabít, a byl s tím srozuměn; v pouhou nedbalost (věděl a bez přiměřeného důvodu předpokládal, že k tomu nedojde) v dané situaci nevěřím. --[[Uživatel:Tomáš Pecina|Tomáš Pecina]] 11:24, 7. 4. 2007 (CEST)

Verse z 7. 4. 2007, 10:24

K revertu

Snažte se, prosím, svůj názor uvést paralelně s tím, který kritisujete. Mazat názory, se kterými editor nesouhlasí, není na Iuridictum zvykem. Osobně nepochybuji o tom, že kolega Zacheus svou poznámku napsal s plnou znalostí Vámi citovaných ustanovení zákona o policii. --Tomáš Pecina 15:59, 5. 4. 2007 (CEST)

Nejsem si jist, zda Zacheus poslední dobou četl ustanovení zákona o policii. --Tente84 17:01, 5. 4. 2007 (CEST)

V každém případě děkuji za doplnění. --Tomáš Pecina 18:16, 5. 4. 2007 (CEST)

Předpokládám, že máte právní vzdělání. Já jsem pracoval u policie a můj pohled nemusí být objektivní. Problém ale je, že ani právníci se nedokáží mnohdy shoudnout na výkladu zákona. S hodnocením tohoto zákroku jako nepřiměřeného ale nemohu souhlasit. Vzdálenost oné benzínky od Ostravy je cca 40 km. Během nich opilý řidič ohrožoval své okolí. Policisté použili jediné možné oprávnění, které v daném okamžiku měli k dispozici. To, že došlo ke zranění spolujezdkyně je smutné. Policista se po zákroku psychicky zhroutil. Myslíte že to pro něj bylo snadné - střílet po lidech? Mířil a střílel jste na živého člověka? Ne? Tak to nechtějte zažít! Je to hrozný pocit. My to můžeme rozebírat hodiny, dny a týdny. Ti policisté se museli rozhodnout během okamžiku. Policista není vinen, vinen je přítel oné dívky, nedokonalé zákony (nemožnost P.I.T. manévru - ten ale PČR ani necvičí) a zastaralý vozový park. --Tente84 13:02, 6. 4. 2007 (CEST)

IMHO je znakem deformovaného policejního myšlení porovnávat skutečnou škodu způsobenou řidiči (obvykle) a dalším osobám (často) se škodou potenciální, kterou by (nezastřelený) řidič mohl způsobit sobě a jiným účastníkům silničního provozu – podle logiky raději ho zastřelíme sami, aby si neublížil. Zákon by vůbec neměl střelbu v těchto situacích připouštět, jinak dojdeme k absurdním situacím, že zabití nevinného bude pouhou běžnou provozní nehodou nebo nedopatřením, jako ta mrtvá žena v Mělníku. Váš názor plně respektuji, ale osobně jsem jím znechucen. --Tomáš Pecina 16:08, 6. 4. 2007 (CEST)
Takže podle Vás je lepší nechat škodu vzniknout a pak řešit následky? Člověk na ulici mává zbraní, já ho vyzvu k odložení zbraně, neuposlechne, počkám na skutečnou škodu (na někoho vystřelí), pak teprve zasáhnu. Ten zraněný či mrtvý bude rád, že jsem nezapojil svoji představivost. Je mi líto té ženy, ale policista je na ulici ne v kanceláří. Pokud jste znechucen, běžte k policii a změňte to! Já a mí kolegové jsme znechuceni stavem právního řádu v ČR. My ho netvoříme, my podle něj jednáme! --Tente84 20:13, 6. 4. 2007 (CEST)
Srovnáváte nesrovnatelné. Člověk mávající zbraní je nesrovnatelně závažnější nebezpečí než pachatel ujíždějící v automobilu. Jednání toho policisty, který vystřelil, je neomluvitelné a doufám, že nakonec bude potrestán. --Tomáš Pecina 21:37, 6. 4. 2007 (CEST)
Vidím deformované právnické myšlení :-). Hold teorie a praxe. Onen člověk mohl být mentálně postižený a ona zbraň hračka pro dítě => opilý pachatel ujíždějící v automobilu je nebezpečnější! My dva se neshodneme, ale podle informací z médií doufám, že policista nakonec potrestán nebude. --Tente84 10:57, 7. 4. 2007 (CEST)
Případy policejní kriminality (pod což onu událost podřazuji) se zabývám poměrně soustavně už od r. 2000, takže zcela ex cathedra to z mé strany není. Policista je pachatel, ale zároveň obět – příliš benevolentní legislativy. U policisty vidím největší část vinu v tom, že vystřelil, aniž by měl jistotu, že ve vozidle je jen řidič. Pokud naopak věděl, že může zasáhnout i spolujezdce, je to na hranici pokusu o vraždu: věděl, že může spolujezdce zabít, a byl s tím srozuměn; v pouhou nedbalost (věděl a bez přiměřeného důvodu předpokládal, že k tomu nedojde) v dané situaci nevěřím. --Tomáš Pecina 11:24, 7. 4. 2007 (CEST)