Ústavní dekret č. 137/1945 Sb.: Porovnání verzí

Přejít na: navigace, hledání
d (Robot: Automated text replacement (-{{Viztéž}} +== {{Interní odkazy}} ==))
d (Robot: Automated text replacement (-Sb. z. a n. +Sb.))
 
Řádka 6: Řádka 6:
 
</div>
 
</div>
  
Současně s tím dekret dočasně prodloužil dobu policejního [[zadržení]] podle [[ústavní zákon|ústavního zákona]] č. 193/1920 [[Sbírka zákonů a nařízení|Sb. z. a n.]] o ochraně svobody osobní, domovní a tajemství listovního z 48 hodin na osm dnů.
+
Současně s tím dekret dočasně prodloužil dobu policejního [[zadržení]] podle [[ústavní zákon|ústavního zákona]] č. 193/1920 [[Sb.]] o ochraně svobody osobní, domovní a tajemství listovního z 48 hodin na osm dnů.
  
 
Svou povahou v sobě tento dekret spojuje [[retribuce|retribuční]] a [[amnestie|amnestijní]] prvky.
 
Svou povahou v sobě tento dekret spojuje [[retribuce|retribuční]] a [[amnestie|amnestijní]] prvky.

Aktuální verse z 9. 11. 2006, 11:37

Ústavní dekret č. 137/1945 Sb. o zajištění osob, které byly považovány za státně nespolehlivé, v době revoluční, vydaný 27. října 1945, je jedním z dekretů presidenta Beneše.

Tento ústavní dekret prohlásil za zákonné omezení osobní svobody státně nespolehlivých osob:

§ 1

Zajištění osob, které byly považovány za státně nespolehlivé, úřady nebo orgány republiky i mimo případy zákonem dovolené nebo prodloužení jich zatímního zajištění (vazby) přes dobu přípustnou podle zákona se prohlašuje za zákonné. Osoby tyto nemají z důvodu tohoto svého zajištění nebo prodloužení zatímního zajištění přes dobu přípustnou podle zákona nárok na náhradu škody.

Současně s tím dekret dočasně prodloužil dobu policejního zadržení podle ústavního zákona č. 193/1920 Sb. o ochraně svobody osobní, domovní a tajemství listovního z 48 hodin na osm dnů.

Svou povahou v sobě tento dekret spojuje retribuční a amnestijní prvky.

Vizte též

Další odkazy