Dítě: Porovnání verzí

Přejít na: navigace, hledání
(Nová strana: '''Dítě''' je právní pojem, který má 2 základní významy: # potomek rodičů, nebo # fysická osoba mladší 7 let. Kategorie:Občanské právo ar:طفل [[ast:Ne...)
 
(Vůči svému potomku mají rodiče rodičovskou moc, která se od zákona č. 91/1998 Sb. zcela nevhodně jmenuje ''rodičovská zodpovědnost''. NOZ ji toliko přejmenuje na ''rodičovskou odpovědnost'', což n)
Řádka 2: Řádka 2:
 
# potomek rodičů, nebo
 
# potomek rodičů, nebo
 
# [[fysická osoba]] mladší 7 let.
 
# [[fysická osoba]] mladší 7 let.
 +
 +
Vůči svému potomku mají rodiče rodičovskou moc, která se od zákona č. 91/1998 Sb. zcela nevhodně jmenuje ''rodičovská zodpovědnost''. [[NOZ]] ji toliko přejmenuje na ''rodičovskou odpovědnost'', což není řešení problému. V Německu byla ''elterliche Gewalt'' (rodičovská moc) v roce 1980 přejmenována na ''elterliche Sorge'' (rodičovskou starost).
 +
 +
== {{Interní odkazy}} ==
 +
* [[náhradní rodinná péče]]
  
 
[[Kategorie:Občanské právo]]
 
[[Kategorie:Občanské právo]]

Verse z 23. 3. 2009, 14:13

Dítě je právní pojem, který má 2 základní významy:

  1. potomek rodičů, nebo
  2. fysická osoba mladší 7 let.

Vůči svému potomku mají rodiče rodičovskou moc, která se od zákona č. 91/1998 Sb. zcela nevhodně jmenuje rodičovská zodpovědnost. NOZ ji toliko přejmenuje na rodičovskou odpovědnost, což není řešení problému. V Německu byla elterliche Gewalt (rodičovská moc) v roce 1980 přejmenována na elterliche Sorge (rodičovskou starost).

Vizte též