Diskuse s uživatelem:Malýčtenář

Verse z 28. 9. 2008, 11:05; Tomáš Pecina (Diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verse | zobrazit současnou versi (rozdíl) | Novější verse → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Tournesol.jpgRádi bychom Vás přivítali na Iuridictu. Doporučujeme Vám přečíst si některé stránky, které Vám přiblíží provoz a zvyky na Iuridictu, pokud tyto texty ještě neznáte. Několik dobrých rad:

K podpisu na diskussních stránkách stačí napsat 4 vlnovky ~~~~ (nebo je vložit pomocí druhé ikony zprava v liště nad editačním oknem). Naopak články se nepodepisují. Opravdu se nebojte editovat. Když se Vám občas něco nepovede, jiní to spraví.

Doufáme, že se tu uvidíme často.

Osobní poznámka: Díky moc za přidanou ruku k dílu. Je zajímavé, že ve stejné době jako Vy si Iuridicta všimli trollové. Ach jo, tři roky byl tady bez nich klid. —Guy Peters 20:45, 8. 9. 2008 (UTC)


Installovaná rozšíření

Seznam installovaných rozšíření je na Speciální:Version. Požadavky na další uveďte prosím na agoře. —Guy Peters 21:36, 8. 9. 2008 (UTC)


Stránka "Editujte s odvahou" – vaše editace na HS

Nejsem si úplně jist, zda je to v souladu s místními principy: dokázal bych si představit i Iuridictum:Editujte s rozvahou. --Tomáš Pecina 27. 9. 2008, 11:50 (CEST)

Není mi teď po všech změnách zcela jasné, oč přesně jde, ale nakolik jsem schopen to zrekonstruovat: tehdy existovala stránka "Editujte s odvahou", působící jako standardní část návodu/pravidel (až na některá přehlédnutí při přenosu z Wikipedie). Zdá se mi žádoucí co nejvíce kontextově odkazovat na jednotlivá pravidla, proto jsem odkaz na ni přidal do pasáže, kde se hovořilo o možnosti obsah editovat. Samozřejmě be bold v úpravách/upřesňování; možná teď ještě doplním na HS něco ve smyslu "při dodržování pravidel". --Malýčtenář 27. 9. 2008, 22:01 (CEST)

Vtip je v tom, že zde není editorská odvaha žádoucí v té míře jako na Wikipedii, kde je pitomost editora téměř základním pracovním předpokladem a tou nejlepší kvalifikací. Proto jsem zásadu modifikoval na Editujte s rozvahou. --Tomáš Pecina 27. 9. 2008, 22:28 (CEST)

WP:BB není součást návodu. Je to pravidlo wiki, kterým se řídilo i Iuridictum (na rozdíl třeba od en:WP:NPOV, kterým se neřídilo nikdy). Teď majitel Iuridicta rozhodl, že se budeme řídit jiným pravidlem, a proto je původní podoba pravidla passé. —Guy Peters 28. 9. 2008, 10:57 (CEST)

K tomu poznamenávám, že mezi původním a novým pravidlem je jen velmi malý rozdíl, jde jen o to, že prosazujeme o něco větší respekt k již vytvořeným textům. --Tomáš Pecina 28. 9. 2008, 11:04 (CEST)