Zásada opportunity: Porovnání verzí

Přejít na: navigace, hledání
(Nová strana: '''Zásada opportunity''' neboli '''princip účelnosti''' je idea, podle níž je řízení zahájeno, pokračováno v něm, nebo dokončeno jen v případě, že je to účelné....)
 
 
Řádka 2: Řádka 2:
  
 
== Trestní právo ==
 
== Trestní právo ==
Zvláštní význam má princip opportunity v [[trestní právo|trestním právu]]. Jsou-li trestné činy postaveny na formálním pojetí, princip opportunity zajišťuje, aby jako [[zločin]]y nebyly stíhány bagatelní delikty, např. [[krádež]] propisovačky.
+
Zvláštní význam má princip opportunity v [[trestní právo|trestním právu]]. Jsou-li trestné činy postaveny na formálním pojetí, princip opportunity zajišťuje, aby jako [[zločin]]y nebyly stíhány [[Bagatelní věc|bagatelní delikty]], např. [[krádež]] propisovačky.
  
 
[[Kategorie:Procesní právo]]
 
[[Kategorie:Procesní právo]]

Aktuální verse z 26. 8. 2008, 16:51

Zásada opportunity neboli princip účelnosti je idea, podle níž je řízení zahájeno, pokračováno v něm, nebo dokončeno jen v případě, že je to účelné. Opakem je princip legality.

Trestní právo

Zvláštní význam má princip opportunity v trestním právu. Jsou-li trestné činy postaveny na formálním pojetí, princip opportunity zajišťuje, aby jako zločiny nebyly stíhány bagatelní delikty, např. krádež propisovačky.