Diskuse s uživatelem:Jvano: Porovnání verzí

Přejít na: navigace, hledání
(== Pahýly ==)
(Přebírání článků z cs.wiki)
Řádka 12: Řádka 12:
 
== Pahýly ==
 
== Pahýly ==
 
Pahýly nejsou zakázané, jen nedoporučené. Zvažte prosím, zda má nějaký smysl psát text, který čtenáři nic podstatného neřekne. -- [[Uživatel:Vít Zvánovec|Vít Zvánovec]] 31. 10. 2005, 08:17 (CET)
 
Pahýly nejsou zakázané, jen nedoporučené. Zvažte prosím, zda má nějaký smysl psát text, který čtenáři nic podstatného neřekne. -- [[Uživatel:Vít Zvánovec|Vít Zvánovec]] 31. 10. 2005, 08:17 (CET)
 +
 +
== Přebírání článků z cs.wiki ==
 +
 +
Při přebírání článků z české Wikipedie je nutno provést následující změny, jinak vznikne právně nebo fakticky nekorektní článek:
 +
* Nepřebíráte-li svůj vlastní text, musíte uvést údaje o autorství - je to povinnost podle [[autorský zákon|autorského zákona]]. Máme na to šablonu [[Šablona:Wikipedie]], jako parametr se uvádí název článku na wiki (mezery je nutno nahradit podtržítky). Příklad: <nowiki>{{Wikipedie:Václav_Pavlíček}}</nowiki>. Mimochodem, obdobnou šablonu používají i na Wikipedii.
 +
* Linky, o kterých máte za to, že v Iuridictu nebudou - např. letopočty - musíte přeměnit na Interwiki, a to tak, že za první hranaté dvojzávorčí zapíšete :cs: a na konec názvu rouru (|) - ta je tam nutná proto, aby se odkaz v článku zobrazil bez prefixu cs. Příklad: <nowiki>V roce [[:cs:1948|]].</nowiki> Dá se k tomu výhodně použít editační tlačítko CS (před jeho použitím, pokud link měníte a nevytváříte nový, musíte původní hranaté závorky ručně smazat). Někdy je obtížné určit, zda je vhodnější interní nebo externí link, např. u článku [[:cs:Francie|Francie]] je zřejmé, že ho mít nebudeme (nejvýš [[francouzské právo]]), ale co např. s císařem? Má to být [[císař]] nebo [[:cs:císař|císař]]? Obojí by mělo své opodstatnění. V případě pochybností bych proto doporučil použít interní odkaz, protože ten lze později detekovat jako "chybějící článek", kdežto externí odkaz na článek, který mezitím vznikl, se zřjemě nikdy nepodaří odhalit - ledaže bych na to napsal zvláštní speciální stránku.
 +
 +
Vše je demonstrováno na článku [[Corpus iuris civilis]], který jsem takto upravil.
 +
 +
Díky! --[[Uživatel:Tomáš Pecina|Tomáš Pecina]] 6. 11. 2005, 11:06 (CET)

Verse z 6. 11. 2005, 12:06

Tournesol.jpgRádi bychom Vás přivítali na Iuridictu.

Začali jste dobře a jste na nejlepší cestě přispívat vlastními články. Pokud jste tak ještě neučinili, doporučujeme Vám nejdříve si přečíst některé stránky, které Vám přiblíží provoz a zvyky na Iuridictu.

Několik dobrých rad:

  • K podpisu na diskussních stránkách stačí napsat 4 vlnovky ~~~~ (nebo je vložit pomocí druhé ikony zprava v liště nad editačním oknem). Naopak články se nepodepisují.
  • Opravdu se nebojte editovat. Když se Vám občas něco nepovede, jiní to spraví.

Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za Vaše příspěvky. Doufáme, že se tu uvidíme často.

Pahýly

Pahýly nejsou zakázané, jen nedoporučené. Zvažte prosím, zda má nějaký smysl psát text, který čtenáři nic podstatného neřekne. -- Vít Zvánovec 31. 10. 2005, 08:17 (CET)

Přebírání článků z cs.wiki

Při přebírání článků z české Wikipedie je nutno provést následující změny, jinak vznikne právně nebo fakticky nekorektní článek:

  • Nepřebíráte-li svůj vlastní text, musíte uvést údaje o autorství - je to povinnost podle autorského zákona. Máme na to šablonu Šablona:Wikipedie, jako parametr se uvádí název článku na wiki (mezery je nutno nahradit podtržítky). Příklad: {{Wikipedie:Václav_Pavlíček}}. Mimochodem, obdobnou šablonu používají i na Wikipedii.
  • Linky, o kterých máte za to, že v Iuridictu nebudou - např. letopočty - musíte přeměnit na Interwiki, a to tak, že za první hranaté dvojzávorčí zapíšete :cs: a na konec názvu rouru (|) - ta je tam nutná proto, aby se odkaz v článku zobrazil bez prefixu cs. Příklad: V roce [[:cs:1948|]]. Dá se k tomu výhodně použít editační tlačítko CS (před jeho použitím, pokud link měníte a nevytváříte nový, musíte původní hranaté závorky ručně smazat). Někdy je obtížné určit, zda je vhodnější interní nebo externí link, např. u článku Francie je zřejmé, že ho mít nebudeme (nejvýš francouzské právo), ale co např. s císařem? Má to být císař nebo císař? Obojí by mělo své opodstatnění. V případě pochybností bych proto doporučil použít interní odkaz, protože ten lze později detekovat jako "chybějící článek", kdežto externí odkaz na článek, který mezitím vznikl, se zřjemě nikdy nepodaří odhalit - ledaže bych na to napsal zvláštní speciální stránku.

Vše je demonstrováno na článku Corpus iuris civilis, který jsem takto upravil.

Díky! --Tomáš Pecina 6. 11. 2005, 11:06 (CET)