Diskuse s uživatelem:Jvano

Přejít na: navigace, hledání
Tournesol.jpgRádi bychom Vás přivítali na Iuridictu.

Začali jste dobře a jste na nejlepší cestě přispívat vlastními články. Pokud jste tak ještě neučinili, doporučujeme Vám nejdříve si přečíst některé stránky, které Vám přiblíží provoz a zvyky na Iuridictu.

Několik dobrých rad:

  • K podpisu na diskussních stránkách stačí napsat 4 vlnovky ~~~~ (nebo je vložit pomocí druhé ikony zprava v liště nad editačním oknem). Naopak články se nepodepisují.
  • Opravdu se nebojte editovat. Když se Vám občas něco nepovede, jiní to spraví.

Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za Vaše příspěvky. Doufáme, že se tu uvidíme často.

Pahýly

Pahýly nejsou zakázané, jen nedoporučené. Zvažte prosím, zda má nějaký smysl psát text, který čtenáři nic podstatného neřekne. -- Guy Peters 31. 10. 2005, 08:17 (CET)

Přebírání článků z cs.wiki

Při přebírání článků z české Wikipedie je nutno provést následující změny, jinak vznikne právně nebo fakticky nekorektní článek:

  • Nepřebíráte-li svůj vlastní text, musíte uvést údaje o autorství – je to povinnost podle autorského zákona. Máme na to šablonu Wikipedie, jako parametr se uvádí název článku na wiki (mezery je nutno nahradit podtržítky). Příklad: {{Wikipedie|Václav_Pavlíček}}. Mimochodem, obdobnou šablonu používají i na Wikipedii.
  • Linky, o kterých máte za to, že v Iuridictu nebudou – např. letopočty – musíte přeměnit na Interwiki, a to tak, že za první hranaté dvojzávorčí zapíšete :cs: a na konec názvu rouru (|) – ta je tam nutná proto, aby se odkaz v článku zobrazil bez prefixu cs. Příklad: V roce [[:cs:1948|]]. Dá se k tomu výhodně použít editační tlačítko CS (před jeho použitím, pokud link měníte a nevytváříte nový, musíte původní hranaté závorky ručně smazat). Někdy je obtížné určit, zda je vhodnější interní nebo externí link, např. u článku Francie je zřejmé, že ho mít nebudeme (nejvýš francouzské právo), ale co např. s císařem? Má to být císař nebo císař? Obojí by mělo své opodstatnění. V případě pochybností bych proto doporučil použít interní odkaz, protože ten lze později detekovat jako "chybějící článek", kdežto externí odkaz na článek, který mezitím vznikl, se zřjemě nikdy nepodaří odhalit – ledaže bych na to napsal zvláštní speciální stránku.

Vše je demonstrováno na článku Corpus iuris civilis, který jsem takto upravil.

Díky! --Tomáš Pecina 6. 11. 2005, 11:06 (CET)

Změna: u šablony Wikipedie je potřeba uvádět i druhý parametr, autora – rovněž oddělený rourou. Není-li, píše se "anonym". --Tomáš Pecina 7. 11. 2005, 16:07 (CET)