Nápověda:Přesměrování

Přejít na: navigace, hledání

Některé stránky na Iuridictu nemají vlastní obsah, ale pouze přesměrovávají čtenáře na jinou stránku; slouží jako další název této stránky. Pokud se čtenář pokusí přečíst stránku, která je pouhým přesměrováním, dostane automaticky obsah odkazované stránky, u jejíhož titulku bude uvedena informace "(Přesměrováno z Xyz)".

Jak vytvořit přesměrování

Pokud má název stránky X přesměrovávat na stránku Y, stačí vytvořit stránku X s následujícím textem:

#redirect [[Jméno_stránky_Y]]

Pokud má např. stránka OSŘ přesměrovávat na stránku Občanský soudní řád, musí stránka 'OSŘ' obsahovat

#redirect [[Občanský soudní řád]]

Tento příkaz musí být úplně prvním textem na stránce a musí být uveden přesně tímto způsobem (jinak přesměrování nefunguje). Může být však napsán velkými písmeny. V příkazu #redirect ani před ním např. nesmí být mezera, prázdný řádek apod. Po něm může následovat další text, např. poznámka o důvodech přesměrování, ale tento text většina čtenářů nikdy neuvidí.

Pokud necítíte potřebu vytvoření přesměrování zdůvodňovat, nevyplňjte shrnutí editace, systém to za vás udělá automaticky.

Pro zápis přesměrování můžete s výhodou využít tlačítko #R v horní liště nad editačním oknem.

K čemu se používá přesměrování

apod.

Dvojité přesměrování

Pokud přesměrování vede na stránku s dalším přesměrováním, na té stránce skončí, jinými slovy, přesměrování proběhne pouze jednou. Tato vlastnost zabraňuje případnému nekonečnému cyklu, kdy by přesměrování vedlo do kruhu a nikdy neskončilo. Proto je zvláště v případě, pokud přesunujete stránku, důležité zajistit, aby všechny přesměrovače vedoucí na původní název byly opraveny, jinak by vznikly nefunkční dvojitá přesměrování. K tomu může sloužit nástroj Odkazuje sem, který zobrazí všechny stránky (včetně přesměrování), které na danou stránku odkazují.

Mazání stránky s přesměrováním

Pokusíte-li se smazat stránku obsahující přesměrování, systém smaže stránku, na kterou přesměrování odkazovalo. Je to chyba, kterou je nutno obejít tím, že před smazáním obsah stránky změníte tak, aby se z ní stala normální stránka (např. odstraníte úvodní znak #).

Wiki-icon.pngTento článek je založen na materiálu získaném podle licence GFDL z české verse původní wikipedie.
Jeho autorem je Mormegil.