Iuridictum:Hlavní­ strana/Návrh

Přejít na: navigace, hledání

O IURIDICTU

Iuridictum je monothematická internetová encyklopedie o právu a o všem, co s ním souvisí, obsahující jak výklady obecné, tak informace se zvláštním zaměřením na situaci v České republice. Vlastníkem a úřadujícím osvíceným diktátorem tohoto serveru je Tomáš Pecina (tomas@pecina.cz).

Každý je tu vítán a každý může, vedle získávání informací, psát vlastní články nebo editovat stávající. Protože cílem serveru je kvalita a odbornost publikovaných textů, může se stát, že některým přispěvatelům bude taktně dáno na srozuměnou, že jejich činnost serveru právě neprospívá. „Politickým zřízením“ Iuridicta totiž není demokracie, ale osvícená diktatura. Přesto věříme, že se vám tu bude líbit a najdete tu informace, které není snadné získat jinde.

ENCYKLOPEDIE

REDAKCE

Návod

Než začnete editovat, možná si budete chtít přečíst pravidla a obdobné informační stránky nebo se podívat na zdejší kategorie. Vyzkoušejte si pískoviště. Při editaci můžete používat šablony. Diskutovat můžete na agoře. Mechanickou práci vyžaduje údržba.

Kategorie

KategorieVeřejné právoSoukromé právoZákladní pojmy

Statistika

V tuto chvíli je na serveru 1 839 hesel, z toho je 806 úplných článků, zbytek jsou přesměrování a rozcestníky. Je zde zaregistrováno 448 uživatelů.

UPOZORNĚNÍ

Server je založen na technologii MediaWiki a veškeré informace, které jsou na něm obsaženy, jsou poskytovámy na základě licence GNU Free Documentation License. Tato licence, která se používá rovněž na Wikipedii, umožňuje svobodné šíření informací a dovoluje i propojování s jinými encyklopedickými zdroji pomocí tzv. Interwiki. Není však přípustné používat zde materiály, které podléhají autorskoprávní ochraně, např. přepisovat hesla z komerčních encyklopedií nebo texty z většiny učebnic.